;

Mozaikinis parketas

Mozaikinis parketas

Mozaikinis (Versalio) parketas yra klasikinis parketo skydo tipas, kurį sudaro pynimo raštas, įrėmintas kvadrate . Mozaikinis parketas yra siejamas suVersalio rūmais, kadangi pradžioje šis parketas  buvo sukurtas tam,  kad  pakeistų visas marmuro grindis, esančias rūmuose 1693 m. Elegantiškos ir stilingos medinės grindys buvo parodytos  Louis IV, ir nuo to laiko Versalio parketas tapo karališkojo skonio simboliu.

Šis išskirtinis parketo dizainas tapo klasikinio parketo grindų pradžia bei visuotine tendencija Europoje. Jo paprastumas ir didingumas atsispindi daugelyje Europos pilių, kur simetrijos principas buvo derinamas su lakonišku ir iškilmingu rūmų interjero dekoravimu.

Šiuo metu daugelis žmonių vertina Versalio parketo koncepciją, kurią galima pamatyti daugelyje interjerų ir projektų visame pasaulyje su tradiciniu ar moderniu dizainu. Versalio parketas būna skirtingas, priklausomai nuo dizaino raštų, natūralios ąžuolo struktūros įvairovės bei apdailos, kas ir padeda sukurti begalinį prabangos ir aukštos kokybės jausmą.

X